Frontal Denge
Bireysel Danışmanlık

Potansiyelin Ötesine

Yaşam kalitenizi arttıracak bireysel danışmanlık hizmetleri ile daha iyiye ulaşmanızı mümkün kılıyoruz. Bireyin kendini tanıması ve geliştirmesi en doğal hakkı, Frontal Denge Danışmanlık Ekibi ile sorunlara çözüm bulabilir, kendinizi daha yakından tanıyabilirsiniz

 

Stres Yönetimi

Stresin faydalarının farkına varalım, stresi lehimize kullanalım

Stres organizmanın kendisini rahatsız eden durumlarda verdiği tepkilerden oluşmaktadır ve kişinin çevresiyle uyumunu ve işi yapabilme kapasitesini büyük ölçüde etkilemektedir. Sürekli olan değişim ve gelişimler ister istemez insanları bir uyumsuzluk içerisine sürüklemektedir. Bunun sonucunda stres ortaya çıkmaktadır ve bu durum organizmanın enerjisinin aşırı harcanmasına neden olmaktadır.
Tüm bunlara rağmen aslında temel işlevi çok değerli, olmazsa olmaz bir olgu. Lehimize nasıl çevirebiliriz öğrenmek isterseniz bize ulaşın.

Yeme Psikolojisi

Yemek ile ilişkileri düzenlemek, psikolojik etkileri keşfetmekle mümkündür.

Gıda tüketimi fiziksel açlığın giderilmesini amaçlayan bir davranıştır. Bu süreci etkileyen psikolojik faktörlere yanıt vermek adına bir araç olarak kullanmak yemek ile ilişkilerin bozulmasına neden olabilir. Yeme tutumlarının keşfedilmesi, psikolojik etkilerin farkına varılması önemlidir.

Öfke Kontrolü

Öfke ile kalkmadan önce kendimizi ve ihtiyaçlarımızı keşfedelim.

 Öfke; mutluluk, hüzün, utanç gibi insan yaşamının temelinde olan, uygun ifade edildiğinde sağlıklı ve hayatımızın bir parçası olan duygudur. Hatta kişinin uyarılmasını sağlayarak koruyucu bir işlev edinir ve kişinin harekete geçmesini sağlar. 

Peki normal olan bu duygu ne zaman öfke sorunu halini alır?

Öfkemiz kendimize,çevremize ve ilişkilerimize zarar verecek noktaya geldiyse kontrol altına alınmalı, öfke kontrolü uygulanmalıdır. Bu sayede öfkemizi doğru bir şekilde ifade etmeyi öğrenmiş oluruz.

Öfke kontrolünün amacı, insanın bu duygusunu saldırgan davranışlara dönüştürmeden, kendisine ve çevresine zarar vermeden doğru olarak ifade etme becerisini kazanabilmesidir. Bu sayede insanlarla daha kolay iletişim kurabilir,kendimizi anlatabiliriz. Kendimize ve çevremize verdiğimiz zararı ortadan kaldırabiliriz.

05300188888

Nüzhetiye Cad. No:46 Beşiktaş / İSTANBUL

©2019 by frontaldenge. Proudly created with Wix.com