top of page
Gün batımında Beach

Hakkımızda

Potansiyelin Ötesine

Kurucusu olduğum Frontal Denge Danışmanlık, 2016 yılından bu yana karşılaşılan zorlukların çözümüne destek olmanın yanı sıra; dikkat problemleri, uyku düzensizlikleri ve kronik yorgunluk gibi nedenlere bağlı sıkıntıların ortadan kaldırılmasına katkı sağlamaktadır. Daha da önemlisi bireylerin ve kurum çalışanlarının yaşam kalitesinin arttırılmasına yönelik çalışmalar yapmaktadır.

Hakkımızda: About

Ben Kimim?

Bu soruyu hala soruyorum kendime...

Hakkımızda: Team
profil_foto_düzenlendi.jpg

R. Dilara Yüksekbaş

Klinik Psikolog

1992 yılı Mersin doğumluyum.

2011 yılında Tarsus Amerikan Kolejinden mezun oldum ardından İstanbul'a gelerek Bahçeşehir Üniversitesi Psikoloji Bölümünde lisans hayatıma başladım.

2013 yazında New York University'de Current Trends in Psychology alanında eğitim aldım.

2015 yılında Prof. Kadir Özer ile Bilişsel Varoluş Terapi eğitimini tamamladım. Lisans eğitimimden mezun olduktan sonra, Neurofeedback Uygulayıcı Klinisyen eğitimini tamamladım.

2016 yılında Üsküdar Üniversitesi Klinik Psikoloji Yüksek Lisans programına başladım. Yine bu süreç içerisinde Frontal Denge Danışmanlık Merkezini kurdum.

2021 yılında Viktor Frankl Institute of Logotherapy onaylı ​Varoluş Analizi ve Logoterapi çalışmasını tamamladım. 

Eğitim hayatım içerisinde Çerrahpaşa Tıp Fakültesi Hastanesinde, Humanite Psikiyatri Hastanesinde, Prof. Dr. Sedat Özkan'ın verdiği Psikoonkoloji Eğitimini tamamladıktan sonra Medical Park Onkoloji servisinde ve yüksek lisans eğitimim kapsamında NP Beyin Hastanesinde deneyim kazanma imkanı buldum.

Uluslararası platformda yayımlanan bir araştırmanın yazarları arasında yer alıyorum:

​Rogers Şirin, L., Yanar, C., Yüksekbaş, R.D., Senturk, M. ve Şirin, S. (2015). Religiosity, cultural values, and attitudes towards psychotherapy in Turkey.


Mesleki ilgi alanlarım; beyin fizyolojisi, yeme tutumları, uyku düzensizlikleri, stres yönetimi, performans kaygısı, , varoluşçu felsefe, pozitif psikoloji.

bottom of page